W miniony weekend nasze stowarzyszenie zorganizowało zlot airsoftowy typu LARP o nazwie Operation "Broken Hills", którego scenariusz przeniósł nas w górzyste tereny Afganistanu. Starły się ze sobą trzy frakcje - siły ISAF, bojówka talibów oraz cywile jednej z wiosek, w okół której trwały całe działania. Scenariusz był podzielony na dwa etapy. Nocny, polegający na rozpoznaniu terenu i sił wroga oraz dzienny, bardziej kontaktowy, zawierający patrole, akcje sabotażowe, zdobywanie terenu, zasadzki.

Przeogromną rolę odegrali sami uczestnicy tego zlotu. Jak na LARP przystało gracze mocno postarali się jeśli chodzi o stylizację jak i same wczucie się w zadane im role. Z tego miejsca wielkie brawa i podziękowania dla nich. Całość trwała ponad 16 godzin i tym samym udało nam się zmęczyć nawet najbardziej wytrawnych graczy. Była to pierwsza część serii, którą planujemy realizować w przyszłości. Można by rzec, że był to mały sprawdzian i test dla nas, który sądząc po komentarzach na forum www.asgpodlasie.pl zdaliśmy. Cieszy nas to bardzo i ładuje energią potrzebną do prac nad kolejną edycją.

A tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć, które wykonał Max, jeden z naszych członków. Zaznaczamy iż była to gra terenowa. Wszelkie zachowania są jedynie inscenizacją na potrzeby samej gry i w żaden sposób nie miało to na celu propagowania jakichkolwiek zachowań.


Aktualnie zajmujemy się...

realizacją projektu budowy auta wzorowanego na Honkerze Skorpion 3, który był używany przez Wojsko Polskie podczas misji w Iraku. Bazę stanowi FSR Tarpan 237D. Prace są w tej chwili już na etapie zaawansowanym co widać na zdjęciach.

Kalendarium

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992.
Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

Więcej…