Nasze stowarzyszenie zostało poproszone o pomoc przy tworzeniu filmu promującego dla Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych i Specjalnych im. płk. Ryszarda Kuklińskiego w Białymstoku. Oczywiście nie mogliśmy odmówić. Fakt, że powstają takie szkoły, które poza normalnym trybem nauczania pokażą młodemu człowiekowi czym jest służba dla kraju oraz zaszczepią w nim obywatelski patriotyzm bardzo nas cieszy i z tego miejsca możemy powiedzieć, że mogą liczyć na naszą pomoc. Jeśli stoisz przed dylematem jaką wybrać szkołę polecamy przyjrzeć się właśnie temu liceum. Zapraszamy na jego stronę po więcej szczegółów a w naszej galerii kilka zdjęć z planu filmowego.


Aktualnie zajmujemy się...

realizacją projektu budowy auta wzorowanego na Honkerze Skorpion 3, który był używany przez Wojsko Polskie podczas misji w Iraku. Bazę stanowi FSR Tarpan 237D. Prace są w tej chwili już na etapie zaawansowanym co widać na zdjęciach.

Kalendarium

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992.
Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

Więcej…