Nasze stowarzyszenie zostało poproszone o pomoc przy tworzeniu filmu promującego dla Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych i Specjalnych im. płk. Ryszarda Kuklińskiego w Białymstoku. Oczywiście nie mogliśmy odmówić. Fakt, że powstają takie szkoły, które poza normalnym trybem nauczania pokażą młodemu człowiekowi czym jest służba dla kraju oraz zaszczepią w nim obywatelski patriotyzm bardzo nas cieszy i z tego miejsca możemy powiedzieć, że mogą liczyć na naszą pomoc. Jeśli stoisz przed dylematem jaką wybrać szkołę polecamy przyjrzeć się właśnie temu liceum. Zapraszamy na jego stronę po więcej szczegółów a w naszej galerii kilka zdjęć z planu filmowego.


Aktualnie zajmujemy się...

realizacją projektu budowy auta wzorowanego na Honkerze Skorpion 3, który był używany przez Wojsko Polskie podczas misji w Iraku. Bazę stanowi FSR Tarpan 237D. Prace są w tej chwili już na etapie zaawansowanym co widać na zdjęciach.

Kalendarium

Operacja 'Gothic Serpent'

Wojska amerykańskie – Task Force Ranger, składające się z kompanii B z 3. batalionu 75 Pułku Rangersów, kilku pododdziałów jednostki specjalnej Delta Force i wsparcia w postaci 160th SOAR (Special Operations Aviation Regiment), 10. Dywizji Górskiej, 4 żołnierzy Navy SEALs oraz kilku sanitariuszy z USAF Pararescue – miały za zadanie rozbicie i schwytanie somalijskiego klanu Habar Gidir pod przywództwem Mohameda Farraha Aidida, który był odpowiedzialny za przechwytywanie dostaw żywności dla głodującej Somalii i masakrę, jakiej dokonano na 24 lub 26 żołnierzach pakistańskich działających z ramienia ONZ. Jako że wojska ONZ nie mogły sobie poradzić z agresywną i dobrze uzbrojoną milicją klanową, prezydent Bill Clinton wydał rozkaz stworzenia i wysłania do Somalii TFR w celu wsparcia wojsk pokojowych.

Więcej…